Największe postępy w medycynie

Na przełomie ostatnich stuleci było wiele odkryć i postępów medycznych, które można nazwać największymi. Opracowanie nowych leków czy szczepionek, zapobiegło rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat, dokonano kolejnych, obiecujących odkryć, które okazały się sukcesem w walce z poszczególnymi chorobami. Jednym z nich są m.in. leki stosowane w chorobie Alzheimera. Leki drugiej generacji powodują wzrost acetylocholiny, która odpowiada za zachowanie sprawności umysłowej.

Niewątpliwym postępem było opracowanie leku, który wspomaga zahamowanie wirusa HIV. Dzięki temu jest szansa na zmniejszenie jego ilości we krwi. W kolejnych latach naukowcy odkryli leki, które zapewniają prawidłowy poziom ciśnienia krwi. Znaleziono także sposób na zmniejszenie cholesterolu we krwi. Odnotowano również postępy w leczeniu białaczki. Zastosowano farmaceutyki, które działają na poziomie cząsteczkowym. Coraz rzadziej wykonuje się przeszczepy szpiku kostnego.

W ciągu kolejnych lat powstaną zapewne kolejne leki, które będą pomocne w leczeniu wielu dolegliwości. Będą one przydatne nie tylko dla osób cierpiących na choroby zakaźne, ale także z chorobami przewlekłymi.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *